Sokowirówka czy wyciskarka?

Powoli idzie wiosna i pojawia się w nas coraz większa chęć na oczyszczanie, na korzystanie z owoców, warzyw. Niektórzy nawet zastanawiają się czy nie wprowadzić na stałe do swojej diety soków? Takich świeżo wyciskanych, ale idziemy do sklepu i zastanawiamy się czym się różni wyciskarka od sokowirówki? Jakie to ma znaczenie dla zdrowia? Który sok będzie smaczniejszy?
Zacznijmy od początku…czym się różni wyciskarka od sokowirówki. Sokowirówka to produkt działający na zasadzie uzyskiwania soku przez ŚĆIERANIE I TARCIE, proces ten powoduje niszczenie enzymów, fitosubstancji i witamin. Natomiast mechanizm działania wyciskarki to TŁOCZENIE I MIAŻDŻENIE, który pozwala nam na zachowania maksymalnej ilości enzymów, wolne obroty nie wytwarzając ciepła przez co zapobiegają natlenianiu się soku. Ilość też ma znaczenie, lepszy proces uzyskiwania soku pozwala na uzyskanie większych ilości soku wyciskanego niż z sokowirówki. Co ważne dzięki użytkowaniu wyciskarki możliwe jest używanie większego wachlarza warzyw i owoców, a także co ważne ziół. Ponieważ wyciskarka spokojnie poradzi sobie z wytłoczeniem soku ze szpinaku, kapusty czy pokrzywy. Należy pamiętać, że to soki warzywne są zdrowsze niż te owocowe. Soki owocowe zawierają bardzo duże ilości fruktozy, która spożywana w zbyt dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Także pijmy soki, ale głównie z warzyw!
Ostatnio braliśmy udział w prezentacji wyciskania soków za pomocą wyciskarki MUKE, sami zobaczyliśmy jak przyjemne jest własnoręczne wyciskanie soków i jak dobrze one smakują:)

Jeśli chcecie poczytać trochę więcej to tutaj wpis o sokoterapi i parę przepisów

 

20170207_114749

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s